Atklātā vēstule Rīgas domes valdošās frakcijas deputātiem

Atklātā vēstule Rīgas domes valdošās frakcijas deputātiem

Cienījamie Rīgas domes deputāti!
Kā jebkuram šīs valsts iedzīvotājam, pilsonim un darba ņēmējam man dotas tiesības un pienākums paust publiski savu viedokli par notiekošo sabiedrībā un, manā gadījumā, Rīgas pašvaldībā, it īpaši, ja tas skar rīdzinieku intereses.
Šodien gribu izteikt savas pārdomas Rīgas izpilddirekciju likvidācijas jautājumā, par kuru Jums būs balsojums rīt. Par šo jautājumu diskutēts pietiekami daudz, lai saprastu, ka tas ir politisks lēmums un ar ekonomiku un pilsētas saimniecisko darbību tam nav nekāda sakara. Principā uz vecās bāzes tiks mēģināts izveidot kaut ko jaunu, kas strādās tāpat kā vecais. Izveidosies pieci Apkaimju centri jau esošo piecu Apmeklētāju pieņemšanas centru vietā. Iedos centriem nedaudz lielākas tiesības un nekādas atbildības. Uzcelsiet vēl vienu sienu starp Jums un rīdziniekiem.
Bet ne par to ir stāsts. Jūsu vidū ir pietiekami daudz veiksmīgu uzņēmēju, kuri ļoti labi zina, kas ir komandas darbs. Viena no jebkura uzņēmuma veiksmes atslēgām ir laba komanda, un tās izveide parasti prasa gana daudz laika, pūļu un ieguldījumu. Tas attiecas gan uz projektu vadību, gan uz ražošanas, loģistikas, pakalpojumu sniegšanas u.c. nozarēm. Ar savu 26 gadu pieredzi darbā pašvaldībā es nespēju iedomāties, kā dažu gadu garumā Rīgas vadībai izdosies izveidot ikdienas darbu darītāju KOMANDU. Pēc gadiem nāks jauni deputāti un teiks: tagad MĒS restartēsimies, jo iepriekšējie visu salaiduši grīstē.
2000.gadā Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijā mūsu bija vairāk nekā 100; 2007.gadā jau 71; pēc triju izpilddirekciju likvidācijas jeb katru divu APVIENOŠANAS 2009.gadā palikām 60 . Tagad esam 45 darbinieki kopā ar telpu apkopējām. Mums nekad nekas nav dots. No mums ir tikai ņemts. Noņēma Izpilddirekcijas Administratīvo inspekciju un tagad mēs redzam, ka Rīgas domes Administratīvā inspekcija vairumā reaģē uz sūdzībām, bet nevis nodarbojas ar reālu īpašumu un situācijas kontroli, kā tas bija izpilddirekcijās. Noņēma Iedzīvotāju dzīvesvietas reģistrācijas nodaļu. Piekrītam – tepat izpilddirekcijā viņi vien ir, proti, Apmeklētāju pieņemšanas centrā. Noņēma Dzimtsarakstu nodaļu. Labāk jau uzreiz būtu atdevuši Tieslietu ministrijai. Kam Rīgai tās klapatas? Visi šie zaudējumi mūs nepadarīja vājākus.
Neskatoties uz to, ka daudziem no mums jau ir pensijas vecums, invaliditāte, dažādas kaites un kaitītes, mēs nākam uz darbu lai strādātu, jo savādāk mēs neesam raduši. Arī brīvdienās. Arī svētkos. Mēs esam ieauguši ar saknēm šai pilsētā. Mēs zinām katru tās vājo un spēcīgo pusi. Mēs priecājamies kopā ar to un apraudam viņas neveiksmes. Pie katra jauna deputātu sasaukuma mēs ejam pierādīt izmaiņu nepieciešamību, lūgt palīdzību , aizstāvēt viedokļus. Piedāvājam realizēt gatavus projektus un ģenerējam idejas. Ar goda rakstiem un pateicībām par veiktajiem darbiem pilsētas labā varam noklāt pusi no domes sēžu zāles sienām. Kā Jums šķiet, vai tās mums pasniegtas par bezdarbību? Vai sešas sadraudzības pilsētas divos kontinentos pasaulē ir daudz vai maz? Mēs, Rīgas Austrumu izpilddirekcijas darbinieki, esam lepni: par iedvesmu, par spēju izteikt iniciatīvu, par negulētām naktīm un brīvdienām darbā, kuras nozagtas ģimenēm.
Šo darbaholismu SAUC par LOKĀLPATRIOTISMU. Tāda attieksme pret darbu iespējama tikai radošā, saliedētā komandā, kur visi par vienu un viens par visiem. Apolitiskā, pieredzes bagātā un erudītā komandā.
Pēc katrām vēlēšanām un ar katru jaunu deputātu atnākšanu mēs cerējām tos redzēt savā ikdienā kā palīdzīgu roku. Kā lobijus pilsētas aizkadra teritoriju sakārtošanai. Pārsvarā sanāca pretēji. Pēdējos 15 gados katra Rīgas VARA vairāk ņēmusi nekā devusi. Bez sava finansējuma, bieži vien meklējot un atrodot sponsorus starp uzņēmējiem un mecenātiem dažādiem projektiem, aizstāvot projektus dažādos sabiedriskos fondos, mēs esam veikuši darbus ar kuriem varam droši lepoties: “Ķengaraga” promenāde, Koka ēku renovācijas centrs “Koka Rīga”, Mazjumpravmuižas komplekss, Mūrnieku – Pļavas – Lienes ielu restaurācija un atjaunošana senatnīgā veidolā, skulptūras un mākslas instalācijas skvēros un pagalmos, vides skulptūra “Rīdzinieki” A.Deglava piemiņai, bērnu un sporta laukumi, veloceliņi un daudz kas cits Latgales priekšpilsētā un centrā – Vecpilsētā, tas priecē rīdzinieku un tās viesu acis. Tas viss ir mūsu darbs – lūgšanas (pēc kapeiciņas finansējumā), argumentēšanas (pamatojot iedzīvotāju cilvēkcienīgas vajadzības un arī intereses), aizstāvības un realizācijas rezultāts. Jums ir alternatīva? Jūs tam ticat?
Ja kāds Jums saka, ka pastaiga pa Maskačku ir bīstama veselībai – neticiet! Ejiet droši. Neviens Jūs neaiztiks. Arī drošības nodrošināšana vienmēr bijusi mūsu prioritāte. Kopš 2000.gada sabiedriskajos fondos izpilddirekcijas aizstāvēti ir 16 dažādi projekti videonovērošanas iekārtošanai priekšpilsētas kriminālākajos rajonos, modernas video un foto tehnikas iegādei un nodošanai valsts un pašvaldības policijai, narkotiku apkarošanas dienestam, lai viņiem būtu efektīvāk un operatīvāk cīnīties ar likumpārkāpējiem. Sadarbība ar dažādiem dienestiem drošības jomā nav tukša skaņa. Lai Ķuža kungs painteresējas pie bijušiem kolēģiem.
Ir saprotama Trautmanes kundzes vēlēšanās stiprināt savu iedomāto darba vietu un amatu jaunveidojamā Apkaimju centrā uz mūsu rēķina. Lai man piedod Radzeviča kungs, taču tas, ka viņš izpilddirekcijām atņēma administratīvo pārkāpumu nodaļu un izveidoja Administratīvo inspekciju, pārņēma Dzimtsarakstu nodaļu, nebija nekas cits, kā savu pozīciju nostiprināšana Rīgas izpildvarā. Kad mēs bezspēcīgi cīnījāmies ar “legālo” narkotiku tirdzniecības vietām, nebija neviena, kas varētu palīdzēt. Ar lielu lepnumu varu teikt, ka tas bija mana mūža skaistākais projekts: kā viens cilvēks var piespiest rīkoties kardināli Iekšlietu ministriju, Saeimu un valdību. Piespiest aizliegt narkotiku legālu izplatību. Varat ieguglēt internetā un uzzināsiet, ka Jūsu bērni un mazbērni tika pasargāti no “Spaisa” lietošanas sekām pateicoties vienam cilvēkam – Rīgas Austrumu izpilddirekcijas darbiniekam. Patiesībā tam pamatā ir visas mūsu komandas darbs.
Man nepatīk partijas. Man nepatīk bezatbildīgi ierēdņi. Man nepatīk skatīties komēdijas, ko sauc par Rīgas domes sēdēm, kad pozīcija un opozīcija cenšas katra sevi pārspēt aktiermākslā. Kā Rīgas Lielās talkas koordinatoram man bija kauns iet uz kārtējo pieņemšanu pie Valsts prezidenta, jo pateicoties Zalpēteres kundzes “aizņemtībai” rīkojums par Lielās talkas organizēšanu sasniedza mūs divas dienas pēc talkas norises beigām. Tikai izpilddirekciju un Labiekārtošanas pārvaldes pašiniciatīvas rezultātā pilsēta nedaudz atbrīvojās no stihiskām izgāztuvēm. Paldies talciniekiem, rīdziniekiem par sapratni, kāpēc mēs lielai daļai atteicām talkot, jo pirmo reizi Lielās talkas norisē Rīgā netika organizēta atkritumu izvešana no talkas vietām. Pagaidu administrācija uzskatāmi parādīja, kādi ir ierēdņi, kam dotas tiesības, bet nav noteikta atbildība par savu rīcību.
Cienījamie Rīgas domes vadošās koalīcijas deputāti! Rīt Jūs balsosiet PAR vai PRET izpilddirekciju likvidāciju. Ja Jūs balsosiet PAR, tad Rīga zaudēs pieredzes bagātu, darbspējīgu un zinošu Komandu. Arguments, ka darbinieki tiks nodrošināti ar darbu citās struktūrās, nav konstruktīvs, jo mēs vairs nebūsim KOMANDA. Mēs esam gatavi reorganizācijai, esam gatavi, ka Jūs mums palīdzēsiet iegūt patiesu iespēju uzlabot pilsētas veidolu, dosiet lielākas pārstāvniecības tiesības, ka sakārtosiet horizontālo sadarbību starp Rīgas pašvaldības struktūrām, ka būsiet mūsu palīgi paveikt nepaveicamo. Piepildiet mūsu cerības – ka beidzot Rīgas domē ievēlēti cilvēki, kuri stāv pāri politikai, ka pilsētā ir saimnieks, kuram rūp tās izaugsme un labklājība. Mēs – komanda, esam gatavi Jums palīdzēt!
Rītdienas balsojums, lai tas būtu Jūsu sirdsapziņas balsojums, nevis politisks lēmums!

Jānis Galakrodznieks,
Rīgas Austrumu izpilddirekcijas ekonomikas attīstības projektu vadītājs, Rīgas Austrumu izpilddirekcijas Lielās talkas koordinators, Rīgas reģiona pašvaldību darbinieku arodbiedrības Rīgas Austrumu izpilddirekcijas pirmorganizācijas priekšsēdētājs un vienkāršs pašvaldības darbinieks, kuram rūp Rīgas labklājība.

PS. Tekstā minētais ir mans un manu kolēģu personīgais un kopējais viedoklis un attiecināms uz visu Rīgas izpilddirekciju kolektīviem
PS. Cienījamais Staķa kungs! Darba grupas ziņojumā, ko Jums un kolēģiem prezentēja cienījamā Trautmanes kundze, Jūs un Jūsu kolēģi tiekat maldināti. Ar izpilddirekciju arodbiedrību pirmorganizāciju pārstāvjiem un Rīgas reģiona pašvaldību darbinieku arodbiedrību NEKĀDAS sarunas netika veiktas.

Related Images:

KOMENTĀRI