Vēstules rīdziniekiem … un ne tikai. 2.Rīgas teātris

Vēstules rīdziniekiem … un ne tikai. 2.Rīgas teātris

Gaigaļu Jānis.
02.2021.

Tāds nu tagad ir tas laiks. Vīrusains. Restartīgs. Ambiciozs. Ciemos neaiziesi, piketā nepastāvēsi; uz krogu arī ni ni; sports un kultūra tikai virtuāli un, bieži vien, par maksu. Nez vai rīdzinieki un citas šīs valsts radības zin, ka Rīgas pilsēta izveidojusi ļoti kvalitatīvu un, galvenais, bezmaksas šovu, ko sauc par Rīgas domes sēdēm. Kādas tik tur nav ekspresijas, kādi talanti, beletristikas un oratora mākslas šedevri, pasaules cienīgi populisma paraugi! Tādi titāni, kā Warner Brothers un Disney Studios, nobāl mūsu bāleliņu priekšā scenāriju un režijas jomā, jo kur gan vari vienlaikus gūt baudu no komēdijas, kur nav kas satīra; traģēdijas ar detektīva piegaršu; drāmas bez asarām, bet ar puņķiem.
Vienkāršs rīdzinieks pat nenojauš, ka šāds Brodvejas cienīgs pasākums viņam jau daudzus gadus tiek piedāvāts un Rīgas domes (rīdzinieku pašu) finansēts. Tagad gan, pateicoties Covidam (vismaz kaut kāds no viņa labums), mainījušās dekorācijas aiz aktieru pēcpusēm, taču arī agrāk, Rīgas domes sēžu zālē, emocijas un aktiermāksla sita augstu vilni. Kā jaunas vēlēšanas – tā jauns seriāls 4 gadu garumā. Saprotams, ka aktieru noguruma un iksēžu rutīnas iespaidā, īpaši atzīmējamas pirmizrādes nav tik biežas, kā skatītāji (vēlētāji) to vēlētos, taču galvenais ir fakts, ka izrādes ir kvalitatīvas un bez maksas…
Kā pēdējo noskatījos RD sēdi, kurā tika apstiprināts Rīgas budžets 2021. gadam. Viss kā vienmēr – partijnieki dalās tajos, kam rokas trīc kaut ko sastrādāt un tajos, kuri uz to skatoties atceras savas politiskās karjeras sākumu. Rezultātā viens un tas pats. Vieni smaida – otri vīpsnā. Tāda jau ir tā spēle. Es to redzu jau no 94.gada – deviņos partijnieku valdīšanas periodos. Kas tik tur nav bijis pie vadības: Tautas partija, Latvijas ceļš, TB/LNNK 2 reizes, Sociāldemokrāti, Jaunais laiks, Saskaņa, GKR … Lasi: labie, kreisie, centristi un tie, kuru nav, bet kuri ir aiz visa šī bardaka. Un vienmēr viens un tas pats – resursu pārdale. Mēs, pelēkie un neredzamie domes gaiteņos, visu redzam… Un jūs, ne un go dājamie varas frakciju deputāti, nebūsiet savādāki. NETICAM! Jo sākāt tieši tāpat, kā visi iepriekšējie – ar pārdali, sadali, apmānu un dezinformāciju.
Algas apjoms partijniekiem jau nemainīsies vai viņš centrists, labais vai kreisais. Bet zināms, ka labākos aktierus arī labāk atalgo. Nu lūk, viņi arī cenšas. Un tas ir pareizi. Aktiermākslu šajā grūtajā laikā vajag atbalstīt. Nedod Die’s, prasīs vēl dīkstāves pabalstu.
Ko tad mēs īpašu Rīgas budžeta pieņemšanas sēdē varētu izcelt? Droši varu ieteikt Staķa kungam dot segvārdu Dzelzsvīrs. Atšķirībā no Ušakova kunga Dzelzsvīrs labi pārzin fiziognomiku un, galvenais, prot laicīgi atslēgt savu mikrofonu un jautrās aizkulišu sarunas paliek ārpus kadra.
Droši varu piekrist opozīcijas aktieru atklātajiem mājieniem: jaunie aktieri kāpj uz tiem pašiem grābekļiem, uz kuriem vecie jau ir pabijuši. Tās pašas metodes, tas pats nihilisms, tas pats maksimālisms un, galvenais, tas pats vistu kūts princips: uzkāpt augstāk, ieknābt tuvākajam, apdir… piedodiet, apkakāt, zemāk esošo…
Mani imponē opozīcija. Vienmēr. It visos Rīgas laikos. Tāpēc, ka nebūdami pie teikšanas, ģenerē pilsētai un sabiedrībai pozitīvas idejas; atšķirībā no pozīcijas partijniekiem: viņiem galvenais mērķis ir labiekārtoties un pašizrādīties. Sekas pozicionāriem nav interesantas. Gan jau. Kādreiz. Tagad esam vairākumā. Ko gribam, to daram.
Rīdziniek, neesi losis (skatīt manu iepriekšējo vēstuli)! Uzspied uz https://www.riga.lv/lv/domes-sedes un baudi mākslu! Mākslu, kurā normāli cilvēki pārvēršas par partijniekiem – radībām bez emocijām un kauna, spējīgām pazemot, apvainot, apsmiet un tt.. Tikai atceries, ka atšķirībā no pasaulslaveniem seriāliem, šie aktieri vairs nebūs vērtību radošas skudras – viņi būs partijnieki, lošu un svētticībnieku prātu manipulatori (skatīt iepriekšējo vēstuli Jums).

Ko Jūs domājat par partijnieku bezkaunīgajām finanšu “rebēm’? Man liekas, ka viņi veģetē uz mana un Jūsu rēķina. PERFEKTI veģetē. Top mana nākošā vēstule rīdziniekiem … un ne tikai

Related Images:

Newer Post
Older Post

KOMENTĀRI

WORDPRESS: 0